TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclisi’nde Erdal Sükan yeniden Başkan seçildi


13.07.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclisi, Meclisten sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Yeşil ve Zekin Kıvanç’ın eş başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç yaptığı açılış konuşmasında, Covid-19 sürecinde TOBB’un sektörel sorunların çözümüne yönelik tüm imkânlarını seferber ettiğini ve bu kapsamda gelen sorunların kamu kurum/kuruluşlarına aktarımı ve takibinin titizlikle yapıldığı bilgisini verdi. Meclisin yeni döneminin hayırlı olması temennisinde de bulunan Kıvanç, tüm Üyelere katılımlarından dolayı teşekkür etti. 

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Yeşil ayrıca  bir önceki dönemde Meclis çalışmalarının altında imzası bulunan Meclis Başkanlık Divanına teşekkürlerini iletti.

 

Yapılan seçimlerde Meclis Başkanlığına Selüloz ve Kâğıt Sanayii Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Sükan, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Lila Kâğıt San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü oy birliği ile yeniden seçildi. Meclis Başkanı Sükan ve Başkan Yardımcısı Öğücü, üyelere teşekkür ederek sektörü daha ileriye götürmek için yapılacak her çalışmaya severek katkı vereceklerini ifade etti.

 

Toplantıda sektörün ithalat ve ihracatta yaşadığı sıkıntılar da ele alınırken, sektörün genel değerlendirmesi de yapıldı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA