TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hayvancılık Sektörünün temsilcileri biraraya geldi


29.06.2020 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hayvancılık Sektör Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz’un başkanlığında sektörün sorunlarını ele almak üzere video konferans aracılığıyla bir araya geldi.​
TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, yaptığı açılış konuşmasında, Kovid19 döneminde tüm sektörlerle ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak özverili bir şekilde çalışmalara devam edildiğinin altını çizerek, hayvancılık sektörü ile özellikle kasaplarla ilgili sürecin hızla ilerlediğini belirtti. 

Küçükbaş, büyükbaş, yemciler, beyaz et sektörlerinin hayvancılık sektöründe bir arada bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Yavuz, 1997-98 yıllarında yaşanan Avrupa Birliği müktesebatı çerçevesinde çıkan yönetmeliklerle ilgili tekrar çalışmaların başladığını ifade etti. Bu çalışmaların hayvan sevkiyatı yönetmeliği ve hayvan refahı ile ilgili yönetmelik olduğunu belirtti.

TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı A.Saygın Baban konuşmasında,100’ün üzerinde talebin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak hükümete iletildiğini ve çözüm sağlandığını belirtti. Saygın Baban ayrıca TOBB’un girişimi ile hayata geçen ve hala yürürlükte olan konular hakkında sunum gerçekleştirdi.

Toplantıya katılan hayvancılık sektörünün farklı bölgelerde ve farklı alanlarıyla ilgilenen Meclis Üyeleri, kendi firmaları özelinde yaşadıkları sıkıntıları ifade ederek bir dahaki toplantıya ilgili Bakanlıklara iletilmek üzere rapor hazırlanması gerektiği yönünde karar aldılar.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA