TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ercişlilerden metanet dersi


26.10.2011 / Van Erciş78 meslek örgütü, sivil toplum kuruluşu ve sendika konfederasyonu başkan ve yöneticilerinden oluşan Birliğe Çağrı Platformu temsilcileri Van ve Erciş’teki deprem bölgesinde incelemelerde bulunarak, bölge halkına moral ve destek vermeye çalıştı.​ ​

 

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Birliğe Çağrı Platformu temsilcileri ile birlikte Erciş’de acılı bir depremzedeye başsağlığı ziyaretinde bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, depremzedenin büyük metanet ve sağduyusu karşısında duygulanırken, depremzeler için Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabır dileğinde bulundu.

Depremde eşini, 2 çocuğunu, 2 gelinini ve bir torununu kaybeden İzzet Göldaş isimli depremzede Allah’ın emanetlerini geri aldığını ifade ederek şöyle konuştu: “Benim hanımım öldü. İki oğlum iki gelinim bir de torunum öldü. Allah emanet vermiş tekrar aldı. Emaneti geri verdik. Emanete ihanet edilmez. Misafirleri de vardı. Onlar da rahmetli oldular. Allah sizden ve devletimizden razı olsun. Geldiler enkazlarımızı kaldırdılar. Çocuklarımızın bir kısmını sağ çıkardılar. Allah razı olsun. Devletin yardımları geliyor. Yemeğimiz geliyor. Battaniyelerimiz var. Bazı eksiklikler de oluyor ama devletten değil halktan kaynaklanan durumlar. 4 gündür uyku uyumadan büyük özveriyle çalıştı kurtarma ekipleri. Ne kadar ağaç var hepsinin yaprakları kadar şükrediyorum halimize.”

 

-Acılı depremzededen ‘provokasyon’ uyarısı


Deprem bölgesini incelemeleri sırasında Hisarcıklıoğlu ve beraberindekilerle konuşan bir başka depremzede de provokasyonlara işaret ederek, bütün Türkiye’nin yardıma koştuğunu ve devletin tüm kademeleriyle Van ve Erciş’e ulaştığını anlattı. Acılı depremzedenin görüşleri şöyle: “Ben buradan bütün Türkiye’ye sesleniyorum. Kesinlikle provokatörlere inanmayın. Bakın bir binada 3 günde 27 insanı çıkardılar bu insanlar. Bütün Türkiye burada. Bu insanlar gelmeseydi benim 27 tane cenazem olacaktı. Şimdi 14 tane sağlam insanım var. Eminim buraya koşmak isteyen milyonlarca insan var. Allah razı olsun bütün Türkiye’den. Gelip yetişemeyen insanlardan da biz sadece dua bekliyoruz. Herşeyimiz var. Devlet her şeyi gönderiyor. Devlet her kademesiyle burada. Gelmiyor diyen varsa yalan söylüyor. Bizim içimiz yanıyor. Ben 3 gündür hiçbir şekilde yardım merkezine gitmedim. Burada çalışan her insana yemeği geldi, suyu geldi. Battaniyesine kadar getirdiler. Ben bazı şeyler duydum üzüldüm. O tür insanlar da olabilir ama Erciş bu değil. Tamamı bu değil. Bunu sakın böyle algılamayın.”

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da tüm Türkiye’yi temsil eden 78 meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle birlikte bölgede olduklarını hatırlatarak, depremzedelerin yanında olduklarını ifade etti. Hisarcıklıoğlu depremzedelerle tek tek ilgilenerek bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Geçmiş olsun ve başsağlığı mesajlarını iletti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA