TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Medikal Meclisi toplandı


19.06.2020 / TOBB Türkiye Medikal Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran’ın katılımı ve Meclis Başkanı Mete Özgürbüz başkanlığında, video konferans yöntemiyle toplandı.​
Toplantıda, DMO Kamu Alımları ve Kamu Alacaklarının Geri Ödeme Koşulları ile yapılacak yeni düzenlemelerin sektöre etkilerini değerlendirdi.

TOBB Yönetim Kurulu Öztürk Oran, “DMO yada Kamu Hastaneleri Birliği tarafından ihale açılması ve bu süreçte Sağlık Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında yaşanan mal alımlarını bir düzenlemeye oturtma çabasından sektörün ne yönde etkileneceğini göreceğiz” dedi.

Kamu alımlarının sadece DMO üzerinden yapılması sürecine kamu hastanelerinin ihale açması ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın DMO üzerinden mal alımı yapılmayan ihalelerin ve ödemelerin tümünde bir süre belirsizlikler yaşanabileceğini ifade ediyor olmasının sektörde yarattığı kaygı dile getirildi. 


Kamuda biriken sektör alacaklarının bir an önce ödenmesi noktasında Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak ile yapılan görüşmeler üyelerle paylaşıldı.
 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA