TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Seramik ve Refrakter Sanayi Meclisi sektör gündemini değerlendirdi


15.06.2020 / Türkiye Seramik ve Refrakter Sanayi Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay’ın başkanlığında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi S.Selim Kandemir’in katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda sektöre yönelik önemli gelişmeler değerlendirildi. ​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi S.Selim Kandemir, sektör temsilcileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ülkenin her kesimini etkileyen COVID-19 sürecinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak talepleri büyük bir titizlikle topladıklarını ve TOBB olarak her zaman sektörün yanında olduklarını dile getirdi. 

Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, 2019-2020 dönemi sektör değerlendirmesinde bulundu. Pandemi sürecinin sektöre etkilerini değerlendiren Okyay, inşaat malzemesinin mücbir sebep kapsamı dışında kalmasının olumsuz etkilerini aktardı. Okyay, sektörün ihracat performansı artırma gayretlerinin covid-19 süreciyle sekteye uğradığının ve üretim miktarında ve değerde kayıp yaşandığının altını çizdi.

Toplantıda sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri Covid-19 kapsamında alınan önlemler ve salgının sektöre olan etkilerini de istişare etti.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA