TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Orman Ürünleri Meclisi Başkanlığına Haluk Yıldız seçildi


22.05.2020 / TOBB Türkiye Orman Ürünleri Meclisi, sektörün gündemindeki konuları görüşmek ve meclis Başkanlık divanını seçmek üzere video konferans yoluyla bir araya geldi.​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını ileterek, Zor bir dönemden geçtiklerini, TOBB olarak sanayicilerin yanında olduklarını ifade etti. Sadıkoğlu, sektör temsilcileri tarafından dile getirilen her sorunun kıymetli olduğunu ve takibini sağladıklarını, TOBB olarak ilgili makamlara ilettiklerini söyledi. 

Yapılan seçim sonucunda Türkiye Orman Ürünleri Meclisi Başkanlığı’na oy birliği ile Kastamonu Entegre Ağaç San ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Haluk Yıldız seçildi. Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kahraman Başkan Yardımcısı oldu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Orman Meclis üyeleri ile yapılan görüşmelerde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile Meclisin Orman Genel Müdürlüğünden beklentileri konusunda istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda ortaya konulan tüm önerilerin ve taleplerin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Genel Müdür Karacabey, Meclis Üyelerinden gelen taleplerin anında değerlendirilmesi konusunda hassasiyet gösterileceğini ve diğer kurum ve kuruluşlar ile iyi ilişkiler içerisinde olup, problemlere karşı çözüm odaklı olunmasının önemine değindi. 

Öte yandan, Türkiye Orman Ürünleri Meclisi, meclis çalışma gündemi oluşturmak ve yeni dönem çalışma yöntemini belirlemek amacıyla en kısa zamanda, yeniden bir araya gelme kararı verdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA