TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Girişim Sermayesi Meclisi, sanal ortamda seçim yapan ilk meclis oldu


13.05.2020 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci başkanlığında, Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yoluyla toplandı.​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Büyüksimitci ayrıca  bir önceki dönemde Meclis çalışmalarının altında imzası bulunan Meclis Başkanlık Divanına teşekkürlerini iletti.

Yapılan Meclis Başkanlık Divanı seçimi sonucunda, Turkven Private Equity Yönetici Ortağı Göktekin Dinçerler oybirliğiyle yeniden başkanlığa, İş Girişim Sermayesi Yatırım Ort. A.Ş. Genel Müdürü Murat Özgen ise oybirliğiyle Başkan Yardımcılığına seçildi.

Toplantıda ayrıca Meclis bünyesinde; Ekosistem ve Yatırımcılar Komisyonu ile Mevzuat ve Düzenleme Komisyonu kurulması kararlaştırıldı. Ekosistem ve Yatırımcılar Komisyonu Başkanı Diffusion Capıtal Partners BV Ortağı Altan Küçükçınar olurken Mevzuat ve Düzenleme Komisyonu Başkanı ise Arz Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş Genel Müdürü Murat Onuk oldu.

Toplantının ikinci gündem maddesinde TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ahmet Saygın Baban Sektör Meclislerinin yapısı, faaliyetleri ve üyelerden beklentiler konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantıda ayrıca COVID-19 salgın hastalığına karşı alınan ekonomik önlemler, bu önlemlerin sektör ile ilişkilendirilmesi ve COVID-19 salgın hastalığının sektöre etkisi konularını görüşüldü.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA