TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu: “74 milyonun canına kurşun sıkanlar bilsin ki bu işin hesabı ağırdır ve mutlaka görülür”


19.10.2011 / AnkaraTerör örgütünün saldırıları neticesinde önce Bitlis’te, ardından Çukurca’da şehit olan polis ve askerlerimiz ile hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısını derinden hissettiklerini ifade eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kan dökerek hedeflerine ulaşacaklarını umanların bu işin hesabını vereceklerini söyledi.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu, “Terörden medet umanlar, masum insanların yarınlarına düşmanlık ediyor. Çocuk, kadın demeden kurşun sıkanlara 74 milyonun bir sözü var:
Birlik ve beraberliğimizi, yüzyıllar süren kardeşliğimizi hangi emellerle bozmaya çalışırsanız çalışın, tarih önünde bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Önce Bitlis Güroymak’da 5 polisimizin şehit olduğu, biri bebek 3 sivilimizin yaşamını yitirdiği haberini, ardından Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 24 askerimizin şehit olduğu, 18 askerimizin yaralandığı haberini gözyaşlarımızı içimize akıtarak öğrendik. Acımız büyük. İnsanlık düşmanlarına, terörden medet umanlara öfkemiz büyük. Kimse sanmasın ki, bu ülkenin yaşadığı acılar birilerinin yanına kâr kalır ve bu milletin canını yakanlar, emellerine ulaşır. Tarih bunu yazmamıştır ve söz veriyoruz yazmayacaktır.

Bu topraklarda yaşayan birbirlerine kanıyla canıyla, tarihiyle, kültürüyle, özüyle, sözüyle bağlı 74 milyon insan bu insanlık dramını lanetlemektedir. Terörün elbette sonu gelecektir. Bu düşmanlığın kökü kazınacaktır. İyi bilinsin ki bu ülkenin her vatandaşı en az terörden yarar umanlar kadar cesur ve kararlıdır. Kimse bu işten kazançlı çıkamaz. Gelecek nesillere terörü miras bırakamayız. Onlara daha yaşanabilir, daha demokratik, daha güzel yarınlar vermektir bize yakışan.

Türk iş dünyası adına milletimizin acısını bir kez daha derinden paylaştığımızı ifade ederken, şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine ve milletimize başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA