TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Sağlık Hizmetleri Meclisi Başkanı oybirliğiyle seçildi


16.03.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sağlık Hizmetleri Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün güncel konularını istişare etmek üzere Ankara Birlik Merkezinde bir araya geldi.​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran yaptığı açılış konuşmasında, meclislerin TOBB kanununun 57. Maddesi uyarınca kurulduğunu ve kamu-özel sektör-sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal zeminde bir araya getiren bir platform olduğunu dile getirdi. 

Oran, meclislerin amacının sektörel bazda karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek, bu çözüm önerilerinin hayata geçirilmesi için uğraşmak ve nihai aşamada sektörlerin gelişimine katkı sağlamak olduğunu vurguladı. 

Sektörün gelişmesine ışık tutacak konuların meclis tarafından belirlendiğine dikkat çeken Oran, bu minvalde Türkiye Sağlık Hizmetleri Meclisi’nin yaptığı çalışmaları ve faaliyetleri aktardı ve bir önceki dönemde meclis adına önemli çalışmalar yürüten başkanlık divanına emekleri ve çalışmaları için teşekkürlerini iletti.

Yapılan Meclis Başkanlık Divanı seçimi sonucunda, Meclis Başkanlığına Medova Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Karaca oybirliğiyle, başkan yardımcılığına Özel Hastaneler Platformu Dernek Başkanı Mehmet Altuğ oy çokluğu ile seçildi.

Türkiye Sağlık Hizmetleri Meclisi Başkanlık Divanı seçiminin ardından Meclis Üyeleri Corona Virüsü nedeniyle sektörün içinde bulunduğu durumu değerlendirdi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA