TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Telekomünikasyon Meclisi sektörü değerlendirdi


10.03.2020 / İstanbulTürkiye Telekomünikasyon Meclisi Toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve Meclis Başkanı Rıdvan Uğurlu başkanlığında TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, müşterek sorunların masaya yatırılması için sektörün daha sık bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunmasının yerinde olduğunu ve TOBB olarak bu sorunların ilgili mercilere iletilmesinde gerekeni yapacaklarını dile getirdi. 

Meclis toplantısında, ICT Sektöründe Hizmet İhracatı, Hizmet İhracatçıları Birliği faaliyetleri ve Ticaret Bakanlığı destekleri konusunda, Hizmet İhracatçıları Birliği Yazılım ve Bilişim Hizmetleri Komitesi Üyesi, Telenity CEO’su İlhan Bağören tarafından detaylı bir sunum gerçekleştirildi.


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının gerçekleştirmekte olduğu ‘’Türkiye Açık Kaynak Platformu’’ sunumu, 5G çalışmaları ile Yapay Zeka Enstitüsü çalışmaları hakkında, TÜBİSAD Başkanı Kübra Erman Karaca tarafından bilgi verildi. 


Meclis Başkanı Rıdvan Uğurlu ise, Telkoder Sektör Takip Raporu sunumu ile sektöre ilişkin detaylı bilgi verdi.

Ayrıca toplantıda, Telekomünikasyon sektöründeki gelişmeler üzerine görüş alışverişinde bulunularak, 2020 yılının 2. Toplantısının Mayıs ayında gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA