TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi yeni başkanını seçti


21.02.2020 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda bir araya geldi.​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin sektör sorunlarına çözüm üretme konusunda referans bir platform olarak 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. 
 
Meclisin şu zamana kadar yürüttüğü faaliyet ve çözüme kavuşturduğu konular hakkında bilgiler aktaran Zeydan, ayrıca  bir önceki dönemde Meclis çalışmalarının altında imzası bulunan Meclis Başkanlık Divanına teşekkürlerini iletti.
 
Yapılan Meclis Başkanlık Divanı seçimi sonucunda, TATU Yaratıcı Çözümler İletişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ata Kavame oybirliğiyle başkanlığa, Nej Atelye Tekstil Tasarım Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. (NEJ Tasarım) Kurucusu Nejla Güvenç ise oybirliğiyle Başkan Yardımcılığına seçildi.

Toplantı devamında sektörün genel değerlendirmesi yapılarak sektörün ilerde yapacağı toplantılar için gerçekleştirilmesi öngörülen komisyon, kurul, çalıştay ve gündem konuları hususunda fikir alışverişinde bulunuldu. Meclisin bir sonraki toplantısının Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA