TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye’de yatırım yapan Alman ve Avusturya firmaları resepsiyonda buluştu


19.02.2020 / AnkaraTürkiye’de yatırım yapan Almanya ve Avusturya firmalarının temsilcilerini bir araya getiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) & Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası (AHK) & Advantage Austria Resepsiyonu TOBB İkiz Kulelerde yapıldı. ​

Resepsiyonda bir konuşma yapan TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz TOBB olarak Almanya ve Avusturya ile ilişkilerin geliştirilmesine çok önem verdiklerini ifade etti. Yatırım sürecinin zor ve uzun bir süreç olduğunun altını çizen Yavuz, burada yatırım yapan firmalara teşekkür etti. Artık yeni yatırımların önünü açmak gerektiğine vurgu yapan Faik Yavuz, istihdam  ve büyüme için yeni yatırımlara ihtiyaç olduğunu bildirdi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, “Ülkemize yatırım yapan her firmayı kendi ülkemizin firması gibi görüyoruz. O yüzden sıkıntı yaşadığınızda bize aktarabilirsiniz” dedi

 

AHK Türkiye Başkanı Dr. Marcus Slevogt ise burada özellikle network oluşturmak istediklerine değinirken,  eğitim konusuna da özel önem verdiklerini anlattı. Ankara’da 1. OSB’yi ziyaret ettiklerini ve çok memnun kaldıklarını bildiren Slevogt “Oda olarak iki konuyu ele almak istiyoruz. Birincisi mesleki eğitim, ikincisi ise Gümrük Birliği konusu. Biliyoruz ki ticaretin olduğu yerde iletişim ve barış var olur” diye konuştu.

 

Advantage Austria Ankara Müdürü Dr. Christian Maier de Türkiye ve Avusturya arasında ticaret anlamında önemli bir işbirliği bulunduğuna dikkat çekerek, ülkelerinin Türkiye’de 300 kadar iştiraki bulunduğunu ifade etti. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA