TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Karayolu Yolcu Taşımacılığı Seçimli Meclis Toplantısı gerçekleştirildi


13.02.2020 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere İstanbul’da toplandı.​
Tamer Kıran yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Kıran ayrıca  bir önceki dönemde Meclis çalışmalarının altında imzası bulunan Meclis Başkanı Mustafa Yıldırım’a teşekkürlerini iletti.

Yapılan Meclis Başkanlık Divanı seçimi sonucunda, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. Başkan Vekili Mustafa Yıldırım Başkanlığa, Uluslararası ve Yurt içi Otobüsçüler Federasyonu (UYOF) Genel Başkanı İmran Okumuş ise Başkan Yardımcılığına seçildi.

Toplantıda ayrıca Meclis bünyesinde; Servis Taşımacıları Komisyonu, Halk Otobüsçüleri Komisyonu, Turizm Yolcu Taşımacılığı Komisyonu ve Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığı Komisyonu kurulması kararlaştırıldı.

Toplantı devamında sektörün genel değerlendirmesi yapılarak yeni dönemdeki çalışma konuları hakkında istişarelerde bulunuldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA