TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye LPG Meclisi yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi


11.02.2020 / İstanbulTOBB Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) Meclisi, Meclis Başkanı Gökhan Tezel başkanlığında ve sektör temsilcilerinin katılımıyla TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda toplandı.​
Toplantıda TS EN 589 Standardı kapsamında hazırlanan koku tayin metodolojisi hakkındaki ek istişare edildi. Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik ile tanımlanan düzenlemenin detayları paylaşıldı. Düzenlemenin tüplü gaz pazarına etkileriyle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.  

31 Aralık 2019 tarihinde yayımlanan Geri Kazanım Katılım Payına İlişkin Yönetmelik’in depozito uygulaması ile ilgili maddeleri anlatıldı.  Sektör olarak depozito uygulamasına ilişkin usul ve esaslarla ilgili düzenleme beklendiği ifade edildi.

LPG Dağıtıcı ve Depolama lisans sahiplerinde tank izleme sistemi kurulması konusu masaya yatırıldı. Sektör temsilcileri görüşlerini dile getirdi. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, Sorumlu Müdür ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı uygulamaları ile ilgili gelinen son durum aktarıldı. Sektörün bu konuda ortak paydada buluştuğu değerlendirmesi paylaşıldı.

Kapalı otoparklara LPG’li araçların alınması ile ilgili temasların devam ettiği ve bu konuda bir ziyaretin planlandığı belirtildi. Toplantıda son olarak teknik, mevzuat, tüplü gaz ve otogaz komitelerinin çalışmaları hakkında bilgi verildi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA