TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Turizm Meclisi Başkanı Osman Ayık, FITUR kapsamında UNWTO yetkilileri ile görüştü


28.01.2020 / Madrid / İspanyaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Turizm Meclisi Başkanı Osman Ayık, 21-24 Ocak 2020 tarihlerinde Madrid’de gerçekleştirilen FITUR kapsamında çeşitli temaslarda bulundu.​

Osman Ayık ilk olarak TOBB ile Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) işbirliğinde Antalya’da düzenlenmesi planlanan “International Investment Forum”un hazırlık çalışmalarının yol haritasının belirlenmesi amacıyla, UNWTO yetkilileri ile bir araya geldi.

 

ANTAP temsilcileri ile de görüşen Osman Ayık, Türkiye’nin tanıtımında yaptıkları işleri, turizm meclisinin etkinliklerini ve UNWTO ile işbirliği halinde düzenlenecek etkinliği anlattı.

 

Ayrıca, Brezilya’da yerleşik olan Amatör Futbolcular Federasyonu (AFIA) yetkilisi ile görüşen Osman Ayık, AFIA tarafından 2021 yılında Türkiye’de gerçekleştirmeyi planladığı turnuvaya ilişkin olarak, yaklaşık 1000 kişiden oluşan amatör futbol ekibinin Antalya’da en iyi şekilde ağırlanması için gerekli hizmetlerin temin edilebileceği bilgisini verdi.  

 

Madrid’deki etkinlikler kapsamında, Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Cihad Erginay ve Müsteşar Aykut Ünal’a bir nezaket ziyareti düzenleyen Osman Ayık, TOBB’un turizm sektörü için yaptığı faaliyetleri, sektörün sorunlarının çözümü için oluşturulan istişare mekanizmasını ve gerçekleştirilmesi öngörülen ‘’International Tourism Forum’’u hakkında bilgi verdi. Büyükelçi Cihad Erginay da Türkiye ve İspanya arasındaki tanıtım ve turistik ilişkiler konusunda karşılıklı işbirliği için Büyükelçilik olarak yaptıkları faaliyetleri aktararak, TOBB’un UNWTO ile yapacağı etkinlik için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

 

Meclis Başkanı Osman Ayık, Özbekistan, Türkiye ve Kırgızistan’ın da dahil olduğu İpekyolu Projesi kapsamında, ülkeler arası turistik faaliyetlerin arttırılmasını amaçlayan projenin tanıtım toplantısına katıldı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA