TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Selçuk Öztürk, Türkiye Mekansal Strateji Planı 2. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısına katıldı


25.12.2019 / AnkaraTürkiye Mekansal Strateji Planı 2. Üst Düzey Yönlendirme Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ın başkanlığında, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk’ün katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. ​
Toplantıya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcıları ile birlikte ilgili kurum ve kuruluşlardan üst düzey temsilciler katıldı. 

Toplantıda; Kasım ayında gerçekleştirilen Çalışma Grupları Toplantısı’nın sonuçları değerlendirilerek Türkiye Mekansal Strateji Planının vizyonu, öncelikleri ve mekânsal gelişme senaryosuna ilişkin görüş alışverişlerinde bulunuldu.

Toplantıda bildirilen görüşler doğrultusunda “Türkiye Mekansal Strateji Planı Vizyonu, Öncelikleri ve Mekansal Gelişme Senaryosu”nu içeren rapor nihai hale getirilecek olup 2020 yılında mekânsal stratejiler, eylem planları ve izleme sisteminin oluşturularak Türkiye Mekansal Strateji Planı’nın tamamlanması hedefleniyor. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA