TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu ''Elazığ Tanıtım Günleri'' etkinliğini gezdi


06.10.2011 / AnkaraTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Elazığ Tanıtım Günleri'' etkinliğini gezdi. Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı ile Elazığ Kültür Derneği tarafından düzenlenen, Elazığ yöresine ait ürünlerin tanıtımının yapıldığı etkinliği ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, stantları tek tek gezerek, bilgi aldı.​ ​

 

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

- Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesinin yükselen değeri

Tanıtım Günlerinde, Elazığ yerel televizyon kanalı Kanal E’nin canlı yayınına konuk olan Hisarcıklıoğlu, Elazığ’ın ekonomik değer olabilecek ürünlerinin markalaştırılmasının önemine değindi. Hisarcıklıoğlu, canlı yayında; “Elazığ’ın bizim için ayrı bir önemi var. Elazığ, her alanda Doğu’nun yükselen bir değeri ve çok sayıda kaliteli ürünü var. Bunların başında mermer, üzüm ve cevizli ürünler geliyor. Elazığ, bu ürünleri markalaştırma adına, bir an önce çalışmalarını tamamlamalı. Elazığ Tanıtım Günlerinin, Ankara’da yapılması da çok önemli. Bu tür etkinlikler şehirlerimizin ekonomik gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu nedenle Elazığ Tanıtım Günleri’nin düzenlenmesinde emeği geçen, Valimize, Belediye Başkanımıza, Oda ve Borsa Başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ziyarette, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ile de sohbet eden Rifat Hisarcıklıoğlu, kadınların hazırladığı el işi ürünleri özenle inceledi. Tanıtım günleri etkinliğinde ilgiyle karşılanan Hisarcıklıoğlu, Elazığ İş Kadınları Derneği standında kendisine hediye edilen Elazığ yöresine ait şapkayı giyerek, stanttaki görevlilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

Elazığ kültürünün tanıtıldığı etkinlik alanında ziyaretçileri halk oyunları ile karşılayan ekibin danslarını izleyen Hisarcıklıoğlu, Elazığlı ressamların resimlerinden oluşan “Elazığ Resim Sergisi”ni de gezdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA