TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Ambalaj Meclisi 2019 senesini değerlendirdi


18.12.2019 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ambalaj Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve Meclis Başkanı Mustafa Tacir başkanlığında, Meclis üyeleri ile 2019 yılı sektörel değerlendirmesini yapmak ve güncel konularını ele almak üzere TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil açılış konuşmasında; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamını getirdiğini ve sektörün sorunlarının TOBB olarak her zaman takipçisi olduklarını dile getirdi.

Toplantıda, Döngüsel Ekonomi hakkında Meclis üyelerinin görüşleri alınarak, bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, Ambalaj Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Aslıhan Arıkan tarafından Ambalaj Kongresi hakkında sunum yapıldı.

 

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu tarafından PAGEV Kongresine ilişkin bilgi verildi. Meclis çatısı altında kurulan ve ilgili kurumların Genel Sekreterlerinden oluşan TOBB Ambalaj Meclisi Çevre, Enerji ve Mevzuat Komitesi’nin Toplantı Çalışma Konuları gündeme getirildi. Öncelikle, Avrupa Birliğinin tek kullanımlık plastik yönetmeliğinin ambalaj sanayine etkileri ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği uygulanması hakkındaki belirsizlikler ele alındı.

 

Toplantı sonunda, Türkiye Ambalaj Meclisi üyelerinin meclis toplantılarına aktif katılımın önemi dile getirilerek, yeni dönem için belirlenecek bir heyet ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar’a ziyaret konusu dile getirildi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA