TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TATSO Başkanlığına Rainhardt Freiherr Von Leoprechting yeniden seçildi


21.12.2010 / ALMANYAAlmanya'nın Köln kentinde 2003 yılında kurulan ve açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin Almanya Başbakanı Gerhard Schröder tarafından yapılan Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası'nın (TD-IHK) başkanlığına, Rainhardt Freiherr von Leoprechting yeniden seçildi.   ​ ​

Leoprechting, Köln Sanayi ve Ticaret Odasında düzenlenen 7. Olağan Genel Kurulda yapılan seçimde, 3 yıllığına yeniden TD-IHK başkanlığına seçildi. İlk olarak 7 Aralık 2006 tarihinde göreve gelen Leoprechting, böylece 2. kez TD-IHK başkanı seçilen ilk başkan oldu.
 
 
Genel Kurula katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında, Almanya ve Türkiye'den olmak üzere 430'un üzerinde üyesi bulunan TD-IHK'nın 2003 yılında kuruluşundan bu yana olumlu ve dinamik bir şekilde geliştiğini belirtti.
 
 
Hisarcıklıoğlu, "TD-IHK'nın Genel Kurulunun ve yapılan seçimlerin, öncelikle Türk-Alman dostluğunun ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.
 
 
Leoprechting, üyelerin ve özellikle yeni seçilen yönetimin kendisine gösterdiği güvene teşekkür ederek, "Gelecek 3 yılda da TD-IHK başkanlığını yapabilecek olmam beni gururlandırıyor. TD-IHK önemli bir kuruluştur ve bu kuruluş içinde çalışmak memnuniyet verici. Seçilen arkadaşlarım ile birlikte başarılı çalışmalarımızı devam ettireceğimiz sözünü verebilirim" diye konuştu.
 
 
Genel Kurula, aralarında Köln Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Paul Bauwens-Adenauer ile Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Acet'in de bulunduğu yaklaşık 250 davetli katıldı.
 
 
TD-IHK'nın 7. Olağan Genel Kurul toplantısında seçilen yönetim şu isimlerden oluşuyor:
 
 
TD-IHK Başkanı Rainhardt Freiherr von Leoprechting (Metro Group, Düsseldorf),
 
TD-IHK Başkan Vekili Hayati Önel (Önel Verlag),
 
Rolf Königs (AUNDE Group, Mönchengladbach),
 
Faize Berger (Faize Berger Management Services),
 
Gerald Böse (Koelnmesse GmbH),
 
Adem Çakır (AD 55 Çakırlar Unternehmensgruppe),
 
Emin Cezayirli (Mavi Europe AG),
 
Engin Koyuncu (TOBB),
 
Bahattin Kaya (Kaya Touristik GmbH),
 
Victor Vogt (Köln Sanayi ve Ticaret Odası).
 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA