TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Avrupa ekonomisinin bir an önce krizden çıkmasını istiyoruz


22.09.2011 / Alanya​ ​

 

 
Hisarcıklıoğlu yabancılara konut satışı ve turizm konularına da değindi. Yabancılara gayrimenkul satışının önünün açılmasından kimsenin endişe etmemesini isteyen Hisarcıklıoğlu, "Ben bunu müspet buluyorum. Siz bir yabancı yatırımcıya daireyi sattığınızda onu altına teker koyup götürme şansı yok. Bırakın alan alsın, kaynak gelsin" ifadesini kullanndı. Alanya'nın 2 milyon turisti ağırladığına da vurgu yapan M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gazipaşa Havaalanı'nın uluslararası uçuşa açılmasının önemine değindi. 
 
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu bir başka soru üzerine de, TL’nin değer kaybının ihracatçıyı sevindirirken, enerji faturalarına olumsuz yansıyacağını dile getirdi.
 
-Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi’ne ziyaret
 
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Alanya programı kapsamında Kaymakam Hulusi Doğan ve Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nu makamlarında ziyaret etti.
 
Hisarcıklıoğlu, Kaymakam Doğan’ı ilk defa makamlarında ziyaret etme imkanı bulduğunu ifade ederken, ziyaretin anısına bir plaket sundu. Alanya Kaymakam’ı Hulusi Doğan da TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun Türkiye’nin en yoğun insanlarından birisi olduğunu belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. TOBB Başkanı da Alanya’nın artık il olabilecek duruma geldiğini anlatırken, Kaymakam Doğan’dan ilçedeki gelişmeler hakkında bilgi aldı.
 

 

Daha sonra Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nu ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, burada Belediye Başkanı ile görüş alışverişinde bulundu. Hisarcıklıoğlu ve Sipahioğlu birbirlerine günün anısına birer plaket hediye ettiler.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA