TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB'dan yeni anayasa sürecine tam destek


08.09.2011 / AnkaraTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, yeni dönemde Türk iş dünyası olarak yeni bir anayasanın yapılması noktasında yüzde 100'e yakın bir mutabakatın var olduğunu, bu çerçevede TOBB olarak her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını ilettiklerini bildirdi.​ ​

 

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Somali'ye yardım kampanyası çerçevesinde toplanan yardım miktarını içeren çeki Başbakan Erdoğan'a sunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kabulün ardından Başbakanlık Merkez Bina'dan ayrılırken gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan Erdoğan'a, özellikle Ramazan ayında 365 oda, borsanın yönetim kurulu ve meclis başkanlarıyla yaptıkları toplantının sonuçlarını da sunduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:''Yeni dönemde Türk iş dünyası olarak yeni bir anayasanın yapılması noktasında yüzde 100'e yakın bir mutabakatın var olduğunu, bu çerçevede TOBB olarak her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğumuzu ifade ettik.

Bir diğer önemli konu AB sürecinin de müzakerelerinin devam ediyor olması, fasıllar noktasında muhakkak haksızlığa uğrasak da yapısal reformlardan vazgeçmememiz noktasında görüş ortaya çıkmıştır. Bunu da Sayın Başbakana arz ettik. Özellikle yeni dönemde uygulanacak olan Teşvik Yasası muhakkak yeniden ele alınması gerekmektedir. Çünkü baktığımızda bu çalışmamızda, her bölgede, en altta da olan en üstte de olan, her teşvik alan yerin sıkıntısı var. Onun için yeni dönemde muhakkak bunun ele alınması lazım.

Özellikle Beceri’10 Projesi'nin daha çok ihtiyaç olduğunu, özellikle mesleki eğitimin Türk özel sektörü olarak, ara elaman bulmak noktasında sıkıntı çekerken, bu noktada talep varken, müracaatta sıkıntımız var. Yeni dönemde mesleki eğitim kurslarının yeniden ele alınması gerektiğini ifade ettik.

Kalkınma ajanslarının işleyişi ile ilgili bütün Türkiye'de sıkıntı var. Bunun da muhakkak çözülmesi lazım. Özellikle iş ve işveren noktasındaki yapılacak yeni yasal düzenlemelerde muhakkak karşılıklı herkesin hak, hukuk menfaatinin korunması noktasında görüşlerimizi kendisine aktardık.''

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA