TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Afrika ile ticaret hacmimizi üç katına çıkarmayı hedefliyoruz


16.12.2010 / MISIR​ ​

 

İskenderiye Hilton Otel'de gerçekleştirilen oturuma, DEİK ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı, Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield in yanı sıra Afrika'nın çeşitli ülkelerinden çok sayıda oda başkanı konuşmacı olarak katıldı.
 
 
Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada Afrika'nın gelişmek için tüm olanaklara sahip olduğunu belirterek, ''Türkiye ile Afrika arasındaki ticaret hacmi son 5 yılda 3 kat arttı. Toplam 12 milyar dolar olan ticaret hacmi Türkiye'nin gerçek kapasitesini göstermiyor. Bizim kapasitemiz daha büyük. 12 milyar dolar hiç bir şey değil'' şeklinde konuştu.
 
 
Türkiye-Afrika İşbirliği Oturumu'nda konuşan Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı da, Türkiye'nin bölgeye koloni kurma mantığı ile yaklaşmadığını ifade ederek, Türkiye'nin uluslararası alanda ve bölgede barış, istikrar ve adaletten yana olduğunun altını çizdi. Botsalı, Türkiye ile Mısır'ın ekonomik ilişkilerini daha da geliştirerek bölgenin merkezi olabileceklerini söyledi.
 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA