TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Meslek kuruluşları ve sendika konfederasyonları “yeni anayasa” sürecine katkı sağlamak üzere bir araya geldi


25.08.2011 / AnkaraKamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve sendika konfederasyonları yeni anayasa hazırlık çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere 2 Ağustos’ta TOBB’da gerçekleştirilen ilk toplantının ardından Türkiye Barolar Birliği’nde bir araya geldi.​ ​

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Vedat Ahsen Coşar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Eriş Bilaloğlu, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Nail Sanlı, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Dr. Mehmet Alkan, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı Fahrettin Yahşi, HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, DİSK Başkan V. Tayfun Görgün, KAMU-SEN Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eczacılar Birliği Başkan Y. Mukaddes Harmancı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Bülent Pirler, TÜRK-İŞ Genel Sekreter Y. Naci Önsal ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Hukuk Müşaviri Av. Mansur Topçuoğlu ile ilgili kurum temsilcileri iştirak etti.


Toplantı çerçevesinde TEPAV Direktörü Prof. Dr Güven Sak tarafından, “yeni anayasa” hazırlık çalışmalarına meslek kuruluşları ve sendika konfederasyonları olarak sağlanabilecek katkıya ilişkin bir sunum yapıldı. Toplantı katılımcılarının tamamının yeni anayasa sürecini önemsediklerini ve katkı sağlamaya hazır olduklarını belirttikleri toplantıda anayasa yapım sürecinin katılımcı olması gerektiği vurgulandı.

Toplantıda, “yeni anayasa” için toplumsal müzakerelere zemin hazırlayacak çalışmaların hızlandırılması kararlaştırıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA