TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Batman TSO Başkanı Mehmet Teymur’u kaybettik


29.08.2011 / AnkaraBatman Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mehmet Teymur, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 40 yıldır Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını başarıyla yürüten Teymur’un vefatından büyük üzüntü duyduğunu ifade ederken, “Değerli ağabeyimiz Mehmet Teymur’un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve iş dünyasına başsağlığı ve sabır diliyorum. Sayın Teymur’u, iş dünyası hizmetlerinden dolayı daima saygıyla anacaktır” dedi.​ ​

 

Batman TSO Başkanı Mehmet Teymur,  dün akşam (28.08.2011) saatlerinde geçirdiği kalp krizinin ardından Özel Alman Hastanesi’ne, oradan da Batman Bölge hastanesine kaldırıldı. Teymur, Bölge Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata veda etti.

Batman TSO Başkanı Mehmet Teymur'un cenazesi bugün (29.08.2011) Batman Hamidiler Camiinde, ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Site mezarlığında toprağa verilecek.

-Mehmet Teymur kimdir?

1932 yılında Mardin’in Midyat ilçesinde dünyaya gelen Mehmet Teymur, İlk ve ortaöğrenimini burada tamamladı. Batman’da petrol bulunup ilçe olduktan sonra, 1960 yılında Batman’a yerleşti ve işadamlığına başladı.

Kereste tüccarlığı ile başladığı iş yaşamında birçok esere imza atan Mehmet Teymur, müteahhitlik, akaryakıt ticareti ve eğitim-öğretim gibi birçok alanda faaliyet gösterdi.


1971 yılında Batman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Teymur, o tarihten beri kesintisiz olarak görevini sürdürdü. Türkiye’de bu görevi en uzun süre yürüten başkan olma sıfatını da taşıyan Teymur, 1961 yılında Esnaf Kefalet'in ve Esnaf Odası’nın kuruluşlarına öncülük etti ve Yönetim Kurulu Üyeliğini yürüttü.


Mehmet Teymur, aynı zamanda Dicle Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi, Batman Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi ve Batman Organize Sanayi Bölgesi İkinci Başkanıdır.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA