TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Bayramlar, insanı insan yapan değerleri yüceltmek için en güzel fırsattır”


28.08.2011 / AnkaraRamazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bayramların barış ve kardeşlik duygularını güçlendiren ve yaşama sevincimizi tazeleyen özel günler olduğuna işaret etti.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu, “Bu günler; sevgi, saygı, barış, kenetlenme ve dayanışma gibi insanı insan yapan asil değerleri yüceltmek için en güzel fırsatlardır” ifadesini kullandı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Mübarek Ramazan ayının ardından kavuştuğumuz Bayram, sevinçlerin arttığı, kırgınlık ve dargınlıkların son bulduğu çok önemli günleri ihtiva eder. Güzel olan kavga etmek, savaşmak değil; barış içerisinde, birbirimizi anlayarak ve saygı duyarak yaşayabilmektir.

Sevinçler ve bayramlar paylaşıldıkça anlam kazanır.
Bizim kültürümüzde, insanoğlu ancak çevresindeki insanlar da mutluysa mutludur.
Birlik ve beraberliğimizin mayasındaki formül budur. Afrika’da açlıkla mücadele eden insanlara yardım elini uzatan milletimiz, bu yüce değeri ne kadar güçlü sahiplendiğini bir kez daha göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına tüm halkımızın ve İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu mübarek günlerin tüm insanlığa mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA