TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Karadeniz Bölgesi Oda ve Borsa Başkanları TOBB Birlik Merkezi’nde toplandı


24.08.2011 / AnkaraKaradeniz Bölgesi İstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında Ankara’da TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.​ ​

 

Bölgedeki gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, ülkesel ve küresel bazdaki ekonomik gelişmeler de masaya yatırıldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bu yılki bölge istişare toplantılarını Karadeniz ile tamamladıklarını ifade ederken, Bölgenin Oda ve Borsa Başkanları ile görüş alışverişinde bulundu.

Toplantının başında TOBB’un çalışmalarına ilişkin bilgi veren Hisarcıklıoğlu, Afrika’da yaşanan açlık felaketi dolayısıyla düzenlenen yardım kampanyasına da değindi. Karadeniz’den 41 oda ve borsanın kampanyaya katıldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Bizler komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen bir kültürden geliyoruz. Sadece kendi yardımlarınızla kalmayın. Sizden ricam ilinizde ilçenizde yardımlar için vesile olun. Türkiye’de çok şükür açlıktan ölen yok ama orada açlıktan ölüyor insanlar. Bizzat gittik ve dramı gördük” dedi.


TOBB olarak Türkiye’nin en geniş kadın örgütünü kurduklarına hatırlatarak kadın ve genç girişimcilere verdikleri önemin altını çizen Hisarcıklıoğlu, “Girişimci sayısını artırmamız lazım. Her yıl 750 bin gencimiz istihdam piyasasına katılıyor. Onlara iş bulabilmemiz için daha çok girişimciye ihtiyacımız var. Ne olur kadın ve genç girişimcilere sahip çıkın. Onların rol model olmasını sağlayın” dedi.


Türkiye’deki oda ve borsa sistemine de değinen Hisarcıklıoğlu, OECD’nin en verimli oda sistemi olarak Türkiye’yi seçtiğini ve buradaki sistemi tüm dünyaya örnek gösterdiğini anlattı.


-Toplantıya kimler katıldı?


Toplantıya TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra şu isimler katıldı: TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halim Mete ve Faik Yavuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yorgancılar, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası M. Bahri Kalaycıoğlu, Trabzon Ticaret Borsası Şükrü Güngör Köleoğlu, Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Balcıoğlu, Samsun Ticaret Borsası Sinan Çakır, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Zeki Murzioğlu, RizeTicaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Niksar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şöhretoğlu, İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şevki Uzun, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Karahan, Gümüşhacıköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Can Keleş, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Genç,  Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Oktay, Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güngör Sarı, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Kefeli, Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüseyin Arifağaoğlu, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Toksöz, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüseyin Berberoğlu, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Sakman, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zekai Cengiz Demirtürk, Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Turgut Aksu, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Pazar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Neşet Çakır, Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Saral, Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Altınay, Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Pehlivan Baylan, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Engin Koyuncu, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Atıf Kesim, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Başak, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak,  Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Eksilmez ve Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA