TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

E-Ticaret Meclisi İstanbul’da toplandı


07.05.2018 / İstanbulTOBB Türkiye E-ticaret Meclisi, Meclis Başkanı Öget Kantarcı başkanlığında bir araya geldi. İstanbul Hizmet Binası’ndaki toplantıda PTT temsilcileri elektronik ticaret alanındaki faaliyetleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Lojistik merkezleri konusu üzerinde durularak elektronik ticaret ve lojistik alanındaki dünya örnekleri irdelendi.​

Ekonomi Bakanlığı tarafından E-ihracat Stratejisi ve Eylem Planı konusu uyarınca sektöre bilgi verildi ve eylem planı detaylı olarak açıklanarak sektörün farkındalık kazanması sağlandı. Tıbbi Cihaz Kurumu ve sektör temsilcileri tarafından medikal cihazların internet ortamında satışı hakkında yönelik düzenlemelere yönelik de istişarelerde bulunuldu.

 

-Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü 25 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe giriyor

 

Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü’nün (GDPR) Getirdiği Yenilikler ve Türkiye’ye Etkileri incelendi. Konuyla ilgili Kalkınma Bakanlığı temsilcisi detaylı bir sunum yaparak sektörü bilinçlendirdi. 14 Mayıs 2016’da kabul edilen ve 25 Mayıs 2018 tarihinde de yürürlüğe girecek olan Tüzüğün sektöre getirebileceği yükümlülükler hakkında önemli aktarımlarda bulunuldu. Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan katılan Kurul Üyesi de Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve işleyiş hakkında bilgi verildi. Ayrıca veri işleme envanterinin işletmeler tarafından doldurulmasının önemli olduğu ifade edildi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA