TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, STK Başkanları ile birlikte Cumhurbaşkanı Gül’ün konuğu oldu


17.08.2011 / AnkaraCumhurbaşkanı Abdullah Gül meslek kuruluşları ile çalışan ve işveren temsilcilerine Çankaya Köşkü’nde iftar yemeği verdi.​ ​

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı yemeğe; Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Dış Ekonomik İşler Kurulu (DEİK), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (TÜRKİYE KAMU-SEN) temsilcileri katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül yaptığı konuşmada devletin terörle mücadeledeki kararlılığına vurgu yaparak, bu mücadelede bütün imkanların kullanılacağından kimsenin şüphe etmemesi gerektiğini söyledi.


Konuklarını Çankaya Köşkü'nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, önceki yıllarda çalışanlar ve işverenlerin temsilcilerini ayrı ayrı davet ettiğini, bu yıl çalışma hayatının tüm aktörlerini bir arada ağırlamayı uygun gördüğünü ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Gül, huzur ve güvenliğin her şeyin başında geldiğini, bunun çok geniş anlamda düşünülebileceğini dile getirdi.
İş hayatında huzurun sağlanması için karşılıklı anlayış ve dayanışmanın önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, ''Çalışma hayatındaki huzur, bir memleketin genel huzurunun temel direklerinden birisidir. Bunu sağlamak da tabii ki devletin görevidir. Demokrasi, hukuk ve serbest piyasa ekonomisinin bütün prensipleri, ilkeleri çerçevesi içerisinde herkesin birbirinin hukukunu, hakkını gözeteceği şekilde bu ortamı sağlamamız, bunun için de karşılıklı diyalog içinde olmamız eminim ki hepimizin en büyük arzusudur. Bu diyalog ortamını özellikle çalışma hayatında yakinen görüyorum'' diye konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA