TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Açlıktan ölen insanlara duyarsız kalamayız


15.08.2011 / KayseriKayseri Ticaret Borsası (KTB) tarafından düzenlenen ''Borsanın Gururu Tescil Rekortmenleri Ödül Töreni''ne katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, son 5 ayda dünyada açlık nedeniyle 50 bin çocuğun hayatını kaybettiğini vurgulayarak, herkesi gücünün yettiği kadar yardımcı olmaya çağırdı.​ ​

 

 

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Hisarcıklıoğlu, Kayseri Elmacıoğlu Restoran'daki törende, Afrika'da açlıktan insanların öldüğünü dile getirerek, bu konuda TOBB’un da öncülüğünde yardım kampanyası başlatıldığını hatırlattı.

Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti: ''Müslümanlar Mekke'den kovulduğunda onları kabul eden Habeşistan topraklarında açlıktan insanlar ölüyor. Kayserili olarak hayırda ve kazançta yarış yapan bizler, öncelikle Afrika'da açlıktan ölen bu kardeşlerimize de hep beraber yardımcı olmak durumundayız. Herkesten rica ediyorum, gücünün yettiği kadar herkes yardımcı olsun. BM'nin bugün yaptığı açıklamaya göre, yapılan yardımlar oradaki insanları açlıktan ölmekten kurtaracak noktaya henüz ulaşmamış. O zaman, ilk Müslümanlara kucak açan coğrafyadaki bu insanlara yardım etmek bizim görevimizdir. Ben Kayseri'nin bu noktada Türkiye'de şampiyon olacağına inanıyorum. Sizlerin yardımı, aslında diğerlerinin yardımından daha farklı. İş dünyasının yardımı daha önemli. Gerek ayni, gerek nakdi.''

-Kayseri model kentlerden bir tanesi

Hisarcıklıoğlu, Kayseri'nin Türkiye'nin örnek kentlerinden, model kentlerinden biri olduğunu vurgulayarak, ''Bugün, valisi, belediye başkanları, milletvekilleri ve bütün sivil toplum kuruluşları ile bir ve beraber. İşte rahmet de bereket de bu şekilde geliyor. 'Kayseri'deki zenginleşmenin sırrı nedir' diye soruyorlar, sırrı şurada; Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır prensibini en iyi anlamış yerlerden bir tanesi Kayseri'dir. Bu birlikteliği gösterdikleri için başta sayın Valimiz, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz olmak üzere, bütün sivil toplum kuruluşlarını başkanlarını kutluyorum'' diye konuştu. 

Konuşmaların ardından, KTB yönetiminde 10 yıl ve üzerinde görev yapan üyeler ile en fazla tescil yaptıran firmalara ödülleri verildi.

Hisarcıklıoğlu, tören öncesi de KTB Başkanı Şaban Ünlü'yü sahneye davet ederek doğum gününü kutladı. Ünlü'de kendisi için hazırlanan pastayı kesti.

Törene, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Pelin Gündeş Bakır ve Ahmet Öksüzkaya, oda ve borsa başkanları ile işadamları katıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA