TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı TOBB Birlik Merkezi’nde yapıldı


14.08.2011 / AnkaraMarmara Bölgesi Oda ve Borsa Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.​ ​

 

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ.​

Bölge sorunlarının tartışıldığı toplantıda ülke ve dünya ölçeğindeki ekonomik gelişmeler de müzakere edildi. TOBB’un çalışmaları hakkında oda ve borsa başkanlarını bilgilendiren M. Rifat Hisarcıklıoğlu, toplantıya katılan başkanlarla görüş alışverişinde bulundu.

Afrika’daki açlık felaketi üzerine TOBB tarafından organize edilen yardım kampanyasına değinen Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa başkanlarından bu konuda duyarlı olmalarını ve üyelerini yardıma çağırmalarını istedi.

İş adamları için parasal kaynaklara ulaşmada çok sayıda yol olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, iş dünyasından, özellikle ABİGEM’ler vasıtasıyla bu kaynaklara nasıl ve hangi yolla ulaşılabileceği konusunda danışmanlık hizmeti almalarını istedi.

UMEM Beceri’10 İstuhdam Projesi konusuna da dikkat çeken TOBB Başkanı işverenlerin üzerindeki yükü yüzde 20 oranında düşüren, işsizlere de meslek ve iş kazandıran bundan daha güzel bir projenin olamayacağını dile getirdi. Yabancı yatırımcıların bu imkandan fazlasıyla yararlandığına değinen Hisarcıklıoğlu, tüm işadamlarını bu projeye ilgi göstermeye çağırdı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kadın ve genç girişimcilere sahip çıkılması gerektiğini bildirirken, bu kurulların tüm illerde desteklenmesinin önemini anlattı.

 

-Kimler katıldı?İstişare toplantısına TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra şu isimler katıldı: TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Parseker, Bandırma Ticaret Odası  Başkanı Osman Kocaman, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halet Sezgin, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun Ali Tever, Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Sarıbaş, Edremit Ticaret Odası Başkanı Mehmet Ertaş, Edremit Ticaret Borsası Başkanı A. Tarkan Denizer, Gönen Ticaret Odası Hasan Özçağlayan, Gönen Ticaret Borsası Başkanı Ümit Çetin, Susurluk Ticaret Odası Başkanı Adnan Yalçınkaya, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Özünlü, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Habib Esel, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Allar, Gemlik Ticaret Borsası Başkanı İlhan Acar, İznik Ticaret ve Sanayi Odası Mahmut Dede, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Özer Matlı, Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan, Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şenol Önal, Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Hasan Yılmazoğlu, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ergün Efendioğlu, Yenişehir Ticaret Borsası Başkanı Saim Bolaca, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S. Kaya Üzen, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Yaşar,  Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Özen, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Güler, İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Ender Mağden, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Akalın, Uzunköprü Ticaret Borsası Başkanı Rahmi Eren, İstanbul DTO (İMEAK DTO) Başkanı Metin Kalkavan, İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Atilla Sümer, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altınel, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Öner, Babaeski Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Özün, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mahmut Kösemusul, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Fikri Koç ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Güleroğlu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA