TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Doğu Anadolu Bölgesi Oda ve Borsa Başkanları TOBB’da buluştu


07.08.2011 / AnkaraDoğu Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığındaki toplantıda bölgenin sorunları masaya yatırılırken, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.​ ​


Toplantıya TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra; TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Fahrettin Akyıl ve Çetin Osman Budak, Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mehmet Erat, Doğubayazıt TSO Başkanı Ali Efe, Bitlis TSO Başkanı Davut Tezcan, Tatvan TSO Başkanı Bilal Dağdağan, Elazığ TSO Ali Şekerdağ, Elazığ Ticaret Borsası (TB) Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Erzincan TB Osman Keylan, Erzurum TSO Başkanı Lütfi Yücelik, Oltu TSO Başkanı Baki Karaca, Yüksekova TSO Başkanı Sabih Kayhan, Kars TSO Başkanı Ali Güvensoy, Kars TB Başkanı İsmet Çelik, Muş TSO Başkanı Şehmus Sinecem, Tunceli TSO Başkanı Yusuf Cengiz, Van TSO Başkanı Mirza Mehmet Nadiroğlu, Van TB Başkanı Feridun Irak, Erciş TSO Başkanı Abdülkadir Arslan, Ardahan TSO Başkanı Latif Tosunoğlu,  Iğdır TSO Başkanı Kamil Arslan ve TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz  de katıldılar.

Oda ve Borsa Başkanlarının görüşlerini dinleyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada Türkiye’nin en önemli özelliğinin özel sektörün dinamizmi olduğuna dikkat çekerken, tüm bölgelerle istişare toplantıları yapacaklarını ve bölgelerin sorunlarını beklentilerini tartışacaklarını anlattı.

TOBB’un çalışmaları hakkında Oda ve Borsa Başkanlarına bilgi veren ve görüş alışverişinde bulunan Hisarcıklıoğlu, TOBB’un Türkiye’nin en demokratik kurumu olduğunu ifade etti. Kadın ve genç girişimcilerin desteklenmesini isteyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ülkenin zenginleşmesi için kadın ve genç girişimci sayısının artırılmasının önemine değindi.

TOBB’un yapılanmasının OECD tarafından rol model olarak gösterildiğini belirten Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa başkanlarını ABİGEM, Kredi Garanti Fonu, KOBİ AŞ gibi imkânlardan yararlanmaya, UMEM Beceri ’10 projesini bölgelerinde daha fazla duyurmaya çağırdı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA