TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Meslek kuruluşları yeni anayasa çalışmaları için TOBB’da buluştu


02.08.2011 / AnkaraKamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları yeni anayasa hazırlık çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere TOBB’da bir araya geldi.​ ​

 
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıya,TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Fahri Köse, Türkiye Serbest  Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Nail Sanlı, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Dr. Mehmet Alkan, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı Fahrettin Yahşi, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Vedat Ahsen Coşar, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, TZOB Hukuk Danışmanı Cahit Babacan ile Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak iştirak etti.

Toplantı çerçevesinde TEPAV Direktörü Prof. Dr Güven Sak ve TEPAV Hukuk Enstitüsü’nden Prof. Dr. Levent Gönenç tarafından, Anayasa hazırlık çalışmalarında “Anayasa Platformu” olarak sağlanabilecek katkı ve katkının sağlanma yöntemine ilişkin bir sunum yapıldı.


Toplantıda, Anayasa Platformu çalışmalarının, Anayasa Platformu Girişim Grubunun da dahil olmasıyla bundan sonra sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA