TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu’ndan Çorum’a ‘markalaşma’ övgüsü


17.06.2011 / ÇorumÇorum Ticaret Borsası Kompleksinin açılış törenine katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin her tarafında nohut bulunmasına rağmen Çorum leblebisinin marka haline gelmesinin Çorumluların müthiş zekasını gösterdiğini belirterek, markalaşmanın önemine işaret etti.​ ​


Haber fotoğrafları için tıklayınız.

 

Çorum Ticaret Borsası’nın yeni kompleksinin açılışına TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çorum Valisi Nurullah Çakır, Çorum Belediye Başkanı  Muzaffer Külcü ve Çorum Ticaret Borsası Başkanı Ömer Güney ile birlikte Çorum’un yeni seçilen 4 yeni milletvekili katıldı.


TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, açılışta yaptığı konuşmada Türkiye’nin ekilebilir arazi büyüklüğü bakımından dünyada 7, sırada bulunduğunu ifade ederken, “Konya büyüklüğündeki Hollanda 52 milyar dolar tarım ürünü ihraç edecek. Türkiye 11 milyar dolar tarım ürünü ihraç edecek. Bu doğru değil. Adalet değil” diye konuştu.


Hisarcıklıoğlu, TMO ile birlikte lisanslı depoculuk şirketi kurduklarını ifade ederek, “Ama bir türlü gereken atılımı yapamadık. Yeni hükümetin oluşması ile birlikte lisanslı depoculukta atılım yapmamız lazım” dedi.


Fındık üretiminin yüzde 80’inin Türkiye’de olmasına rağmen fiyatların Hamburg’ta belirlenmesi örneğini veren Hisarcıklıoğlu, “Ürettiğimiz ürünün fiyatını biz belirlemeliyiz. İnşallah bunu yapabilir noktaya geleceğiz” ifadesini kullandı.

 

-Çorum Ticaret Borsası Başkanı Ömer Güney

 

Çorum Ticaret Borsası Başkanı Ömer Güney ise ticaretin medeniyeti doğurduğunu ifade ederken “İnsana değer vermeyen bir ticari anlayışın günümüzde yeri yoktur” dedi. Güney yeni borsa kompleksini için 14 milyon lirayı aşan bir harcama yapıldığını anlattı.
Çorum Valisi Nurullah Çakır da konuşmasında Çorum’un her geçen yıl kendini yenilediğini bildirdi. Vali Çakır yatırımda emeği geçenlere teşekkür etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA