TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu: “Şimdi, yeni anayasa zamanı”


13.06.2011 / Ankara​ ​

“Seçimler demokrasilerin bayram günüdür. 12 Haziran 2011 seçimleri de Türkiye demokrasisi adına bir bayram edasında sorunsuz tamamlanmıştır. Ülkemizin her yerinde, insanlarımız sandık başına gitmiş, oylarını kullanmıştır.

Halkımızın iradesi tecelli etmiş, ülkemizin geleceğinde kilit bir rol oynayacak yeni meclisimizin yapısı oluşmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisi, üst üste üçüncü kez halkın teveccühünü kazanarak önemli bir başarı sağlamıştır. Yeni meclisimizde grup kuran tüm partilerimizi tebrik ediyor, yasama çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Önümüzdeki süreçte yeni meclisimize tarihi görevler düşmektedir. Bunların başında da toplumumuzun yeni bir anayasa talebinin karşılanması gelmektedir. Tüm partilerimizin uzlaşmaya açık olması, sivil toplumla birlikte toplumda genel kabul gören bir anayasayı hazırlaması son derece önemlidir. Toplumumuz ve yeni meclisimiz ortak hedeflerimiz etrafında bu kenetlenmeyi sağlayabildiği ölçüde Türkiye büyüyecek ve gelişecektir.

Yeni Anayasa sürecinin yanı sıra Türkiye'yi yoğun bir ekonomi ve dış politika gündemi bekliyor. Ülkemiz açısından 2023’te dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer almak son derece önemlidir.  Bu hedefe ulaşabilmek için ekonomimizin ihtiyaç duyduğu reformları hayata geçirmeliyiz.

Yeniden ekonominin gündemin birinci maddesi haline gelmesi bu açıdan son derece önemlidir.

Avrupa’da ve Orta Doğu’da ciddi siyasi ve ekonomik sorunların yaşandığı bir ortamda iktisadi konumunu güçlendiren bir Türkiye bölgede önemli bir istikrar unsuru olacaktır.

Milletimizin sağduyulu demokrasi inancı 12 Haziran seçimlerinde bir kez daha aziz milletimizce onanmıştır. TBMM çatısı altında görev yapma onurunu elde eden tüm milletvekillerimizi kutluyor, 24.dönem çalışmalarında başarılar diliyoruz.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA