TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Genç ve kadın girişimcilerin önünü açmak zorundayız


15.05.2011 / AnkaraTOBB’un 66. Genel Kurulu öncesi, TOBB Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler üyeleri Ankara Hilton Oteli’ndeki yemekte biraraya geldi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş ile Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın da yer aldığı yemekte yaptığı konuşmada, “Toprağa bir tohum attık. Bunu büyüteceğiz. Zengin olmak istiyorsak, kadın ve genç girişimcilerin önünü açmak zorundayız” dedi.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu, konuşmasında kadın girişimcilerin heyecanını överken, bu heyecanın kendisine de yansıdığını anlattı. Genç girişimcilerin de müthiş projeler üretmeye başladıklarını belirten TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 2023’de Türkiye’yi dünyadaki ilk 10 ekonomi arasına sokma hedefinin girişimcilerle gerçekleşebileceğini ifade etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Hedefimiz kadın girişimcilerle, erkek girişimcileri aynı seviyeye getirebilmek” diye konuşurken, Kurul üyelerinden illerindeki üniversitelerde girişimcilik kulübü yoksa kurulması için çaba göstermelerini istedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA