TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Arap iş dünyası ile ikili görüşmeler


26.04.2011 / İstanbulTOBB ve DEİK Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-Arap Ekonomi Formu öncesinde Arap iş dünyasının temsilcileri ile İstanbul’da ikili görüşmelerde bulundu. Hisarcıklıoğlu, akşam da Irak Devlet Bakanı Ali Al Dabbagh ile Arap Ülkeleri Ticaret Endüstri ve Tarım Odaları Birliği (GUCCIAAC) Başkanı Adnan Kassar ve iş dünyası temsilcileri ile yemekte buluştu​ ​


TOBB ve DEİK Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suriye ve Irak heyetleri ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelerde ortak işbirliği olanakları ele alındı.

 

-Taraflar işbirliğini geliştirmek için kararlı

 

Öte yandan görüşmelerin ardından Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı akşam yemeğinin gündeminde de Türk-Arap ekonomik ilişkileri vardı. Irak Devlet Bakanı Ali Al Dabbagh ile GUCCIAAC Başkanı Adnan Kassar ‘ın da katıldığı yemekte kısa bir konuşma yapan TOBB ve DEİK Başkanı Hisarcıklıoğlu, konuklara teşekkür etti.GUCCIAAC Başkanı Kassar ise konuşmasında Arap özel sektörünün Türkiye ile işbirliğini geliştirmek için kararlı olduğunu vurgulayarak, yapılan toplantılar sonucunda taraflar arasındaki gerek ekonomi gerekse kültürel ilişkilerin artacağına inandığını ifade etti.

Irak Devlet Bakanı Al Dabbagh ise işadamlarının politik düzeydeki sorunları ortadan kaldıracağına inandığını  belirtirken, bölgeye özel sektörün gelmesinden kıvanç duyacaklarını anlattı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA