TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Geleceğimiz, gençlerin ellerinde”


18.05.2024 / Ankara19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, gençlerin Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğunu vurgulayarak, aydınlık, gelişmiş, büyük Türkiye hedefinin, gençlerin eliyle şekilleneceğini söyledi.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

"Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun’a çıkarak, bağımsızlık mücadelemizin ateşini yakmış ve bu anlamlı günü, gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir.

 

Atatürk, geleceği gençlerin ellerinde, yüreklerinde görmüş ve onlara daima güvenmiştir. Bizler de bu düşüncenin ışığında biliyoruz ki Türkiye’nin geleceğinin teminatı ve güzel günlerin mimarı gençlerimizdir.

 

Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine çıkması için en büyük potansiyelimiz gençlerimiz olacaktır.

 

Türk iş dünyası olarak bize düşen görev, gençlerimize güvenerek, onlara yol açmaktır.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin tesisi yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün yıldönümünde, Türk iş dünyası adına, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın kutlu olmasını diliyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA