TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı


20.04.2024 / Ankara



Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı.​

Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin önemine dikkat çekerken, bu bilgilendirme seminerlerinin, meclis üyelerinin içinde bulundukları kurumu daha yakından tanımaları için çok güzel bir fırsat olduğunu söyledi.

 

TOBB’un Türkiye’nin en demokratik kurumu olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, “Herkes buraya seçilerek geldi. En zor seç rakibinden oy istemektir. İnsanlara, şehrinize faydalı olacak bir konumdasınız. Unutmayın insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Belki birinin sorununu çözdüğünüzde oradan ekmek yiyen 50 kişiyi kurtaracaksınız” dedi.

 

Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerinin il ve ilçelerinin kanaat önderi olduğunu belirtirken, bu toplantılarda elde edilen kazanımların meclis üyelerince kendi bölgelerinde üyelerle paylaşılmasını istedi. TOBB Başkanı, iş dünyası için mevcut imkânlar hakkında bilgilendirilme yapılmasının ve tabandaki sorun ve isteklerin ilgili birime aktarılmasının bu işin esasını oluşturduğunu bildirdi.

 

Meclis üyelerine kimseyi ötekileştirmeme çağrısından bulunan TOBB Başkanı, “Birlikten güç doğar. Hepimiz farklı yaratılmışız. Dolayısıyla hepimiz farklı düşüneceğiz. Allah hepimizi farklı yaratmışsa, hiçbirimiz birbirimize benzemiyorsak, siyasi görüşü, ırkı, düşüncesi ne olursa olsun birbirinizi sevin. Severseniz siz kazanırsınız, ülke kazanır. Allah’ın birbirinden ayrı, farklı yarattığını sen niye aynılaştırmaya çalışıyorsun. O da benim gibi düşünsün o da benim gibi yapsın diyemezsiniz. Yaradan bir kere farklı yaratmış hepimizi. Farklı farklı düşünmemiz de bu yüzden gayet doğal” diye konuştu.

 

 






Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA