TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB ETÜ mezunları iftarda bir araya geldi


02.04.2024 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ Mezunlar Derneği tarafından organize edilen geleneksel iftar yemeğine katıldı.​

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, TOBB ETÜ öğrencileri ve mezunlarının bir aile olduğuna vurgu yaparak, “Her yıl Ramazan’da mezunlarımızla birlikte olmaktan ve ailemizin katlanarak büyüdüğünü görmekten mutluluk duyuyorum. Çok şükür bu bir gelenek oldu. Bu yıl 11. kez birlikteyiz. Kurumlar gelenekleriyle birlikte ayakta durur. TOBB ETÜ benim en çok gurur duyduğum projemdir” dedi.

 

Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Geçenlerde bir çalışma arkadaşım fark etmiş, söyledi: “Başkanım sizinle onca şehre, dünyanın dört bir yanında onca ülkeye gidiyoruz. Devlet Başkanlarıyla, hükümet temsilcileriyle, iş insanlarıyla bir araya geliyorsunuz. Ama hiçbir zaman gözleriniz, öğrencilerle bir arada olduğunuzdaki gibi parlamıyor!” Çok doğru! “İyi ki zamanında TOBB ETÜ’yü kurmuşuz” diyorum. Gençlik yenilik demek. Gençlik değişim demek. Gençlik enerji demek. Gençlik yepyeni ufuklar demek. Ben gençliğe çok inanan bir insanım. Gençlik gelecek değildir, bugündür. Bütün dünyadan çevreniz var. Teknolojinin içinde doğdunuz. Bu devir Sizin devriniz.”

 

-Girişimcilik zenginlik demek

 

TOBB ETÜ’nin Türkiye’nin en yenilikçi üniversitelerinden birisi olduğuna işaret eden M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Sizler, ortak eğitim modeliyle hem sınıfta, hem sahada eğitim gördünüz. Türk iş dünyasının öncelik ve ihtiyaçlarına göre yetiştiniz. Bakın bu sene itibariyle yüksek lisans ve doktora dahil 11.235 mezun verdik. Mezunlarımız bu zamana kadar binden fazla şirket kurdu ya da mevcut şirketlerin yönetiminde yer almaya başladı. Bu, girişimci bir üniversite olduğumuzun en somut kanıtı. Girişimcilik niye önemli, çünkü girişimcilik demek zenginlik demek. Artık iyi bir fikri ve azmi olan herkes zengin olabilir. Eskiden bürokrasiden şikayet ederdik. Çok şükür TOBB ETÜ’lü bürokratlarımız da var. Artık Bakanlıklara gittiğimde TOBB ETÜ mezunlarımızı görüyorum. Özel sektör dostu kamu yöneticisi bu ülke için çok önemli. Çok şükür sizlerle birlikte, iş insanını düşman gören zihniyeti de değiştirmiş olduk” ifadesini kullandı.

 

Hisarcıklıoğlu TOBB ETÜ mezunları ile tecrübelerini ve tavsiyelerini de paylaştı.


Öte yandan, iftar sonrasında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol ile kadın girişimci sayısı ve gücünün artırılmasına yönelik ortak çalışmalar yapılacak.


 

 

 

 

 

 

 


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA