TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Ankara TO Meclis Üyeleri ile iftar programında bir araya geldi


28.03.2024 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Meclis Başkanı Mustafa Deryal, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile TOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen iftar programında bir araya geldi.​

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, “100. yılını, En İyi Oda Sistemi İnovasyon Projesi ATONET ile dünya birinciliğine ulaşarak taçlandıran, Ankara Ticaret Odamızla iftihar ediyorum” dedi.

 

Ankara Ticaret Odası’nın bir proje fabrikası gibi çalıştığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Dijitalleşmeden, sağlık turizmine, mesleki eğitime, 3 boyutlu modelleme ve üretim imkânı getiren Intech Projesi gibi daha pek çok inovatif girişimiyle, hizmet kalitesini devamlı yükseltiyorsunuz. Ankara’mızı ve üyelerimizi geleceğe taşıyorsunuz” şeklinde konuştu.

 

TOBB’un son bir yıldaki faaliyetleri hakkında bilgiler veren Hisarcıklıoğlu, “Şimdi inşallah 4 sene seçimsiz bir döneme gireceğiz. Umuyoruz ki gündemde ilk sıraya ekonomi çıkacak. Yapısal reformlara hız verilecek. Ekonomide normale ve makule dönüşün ilk olumlu sonuçları da gelmeye başladı. Ülkemizin CDS Risk primi 700’lerde 300’lere geriledi. Kredi not artırımları gelmeye başladı. Enflasyonun yeniden tek hanelere inmesiyle birlikte, makro ekonomik istikrar daha güçlü hale gelecek. Reel sektörün iş ve yatırım ortamı da iyileşecek” dedi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA