TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Kadın Girişimciler Kurulumuz girişimciliğin geliştirilmesinde yol gösterici oldu”


27.01.2024 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bölge Temsilcileri Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Kadın Girişimciler Kurulu’nun girişimciliğin geliştirilmesinde yol gösterici olduğuna işaret ederek, “Türkiye’nin zenginleşmesi ve kalkınması için daha çok girişimciye ihtiyacımız var” dedi.​

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bölge Temsilcileri Toplantısı; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Işınsu Kestelli ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Nurten Öztürk ile KGK Bölge Temsilcilerinin katılımlarıyla TOBB İkiz Kuleler ’de gerçekleştirildi.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, TOBB İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarının, ülkenin en büyük girişimci ağı olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, “TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, kadınlar ve genç kızlarımız için, girişimciliğin özendirilmesi ve geliştirilmesi yönünde rol model ve yol gösterici olmuştur. Girişimci adaylarının önlerindeki en önemli örnek; rol model de sizlersiniz. Türkiye’de yeni girişimciler ortaya çıksın diye sizlerin vizyonuna ve yol göstermesine ihtiyacımız var. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında çalışmayı ve üretmeyi bir hedef haline getirmeliyiz. Ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla, politikalar belirlenmesi ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük edilmesi hedefimize, kısa sürede ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

 

-Güçlü kadın, güçlü toplum demektir

 

Üreten kadın, emek veren kadının; daha güçlü kadın ve daha güçlü toplum anlamına geldiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, güçlü yarınlar için, birlikte yürümeye ihtiyaç olduğunu kaydetti. Kurulların birinci görevinin, başarılı kadın girişimcileri rol model olarak öne çıkarmak olduğunu söyleyen TOBB Başkanı şöyle konuştu: “Diğer kadınların, ‘o yaptıysa, ben de yapabilirim’ demesini sağlamak lazım. Girişimciliğin deposu üniversitelerimizdir. Sizlerden ilinizdeki üniversitelerle işbirliği yapmanızı, girişimcilik kulüpleri kurmanızı ve aktif çalışmanızı bekliyoruz. Gidin ve nasıl başardığınızı, üniversite öğrencilerimize, genç kızlarımıza anlatın. Kadın, hayatın her alanında olmalıdır. Mesleğin, çalışkanlığın, başarının ve paranın cinsiyeti olmaz.” 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA