TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ege Bölgesi Sanayi Odası’ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret


10.11.2022 / AnkaraEge Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve Meclis Başkanı İbrahim Gökçüoğlu, beraberlerindeki heyet ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.​​

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.


Ender Yorgancılar, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Öncelikle 3 yıl bitti. Bu 4’üncü yılımız. Tüm iş âlemine hayırlı, kazasız bir 4 yıl diliyorum. Burada önemli olan, bütün dünya konjonktürüne baktığımızda, Rusya – Ukrayna savaşının devam etmesi, AB’deki bu savaşın enerji krizi etkilerinden kaynaklanan taleplerde bir gevşeme söz konusu. Ülkemizdeki en büyük sorunlardan bir tanesi de enflasyon. Enflasyon sürecini bu yüksek faizlerle, daha doğrusu politika faizi aşağıya indi ama bankaların bunu uygulamadığı bir süreçte diyelim, böyle bir ortamda önümüzü görebileceğimiz bir sürecin başlangıcında olmamız en büyük temennimiz.

Bugün Rifat Başkanımızı ziyaret ettik. Rifat Bey sadece Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Başkanı değil, tüm Türk iş âlemine örnek olan vizyona sahip büyüğümüz. Yaptıklarına baktığımızda TOBB’un geldiği konum ortada. TOBB’un tüm dünyada temsil edildiği, diğer kurumlarla karşılaştırıldığında çok büyük aşama kaydettiğini görmekteyiz. En son da yine Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği, yerli araç üretimi konusunda önderlik, liderlik yaparak bunu ön plana çıkardı ve gerçekleştirdi. Türkiye’nin bence gururu. 5174 Sayılı Kanun’da zaten biliyorsunuz Kasım ayı sonuna kadar bitmesi gerekiyor. Bütün odalar TOBB delegelerini de seçti, seçmekteler. Onlarla birlikte Mayıs ayında TOBB’un Genel Kurulu yapıldığında seçim süreci tamamlanmış olacak. Rifat Başkanımız da tekrar inşallah başkanımız olur”.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA