TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret


31.10.2022 / Ankara



Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve Meclis Başkanı Nevin İl, beraberlerindeki heyet ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.​​

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.


Mehmet Kaya, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Tam da TOBB’a Diyarbakır’a yakışan bir seçim süreci yaşadık. 16 komitemizde yaklaşık 7 bin üyemizin oy kullandığı bir seçim süreciydi. Orda tüm grupların hemen hemen tamamı olarak meclisimizi yönetimimizi oluşturduk. Hem Diyarbakır ölçeğinde baktığımızda hem de Türkiye ölçeğinde örgütümüze, kentimize yakışan bir seçim sürecini tamamladık.

Rifat Başkanla bu benim başkan olarak ikinci dönemim. Meclis üyesi olarak beşinci dönemim. Gerek başkan gerek meclis üyesi olarak doğrusu keyif aldım. Onur duyduğum STK Başkanı olarak her zaman yanımızda gördüğümüz, gerek üyemizin özel sorunu olsun, gerek odamızın genel sorunu olsun gerekse de Türkiye’nin politikaları hakkında sürekli istişare ettiğimiz, yanımızda gördüğümüz bir lider. Kazandıktan sonra da öyle bir liderle görüşmek için - ki kendisinin de daveti vardı. Kendisine bir destek ziyareti ve meclis üyelerimizi delegelerimizi tanıştırma ziyareti yaptık.

Bu ziyaretimizin temel nedenlerinden bir tanesi de, oda seçimleri bittikten sonra Mayıs ayında da büyük ihtimalle TOBB seçimi olacak. Başkanımızı destekleyeceğimizi ve her türlü katkıyı koyacağımızı kendisine ifade ettik. Hayırlı olsun”.






Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA