TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu Artvin iş dünyası ile buluştu


19.09.2022 / ArtvinTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Artvin Gençlik Merkezi’nde Artvin TSO Başkanı Seçkin Kurt’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısına katıldı.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada geçtiğimiz günlerde Azerbaycan’da bulunduğunu hatırlatarak, “Ermenistanla çatışmalarda 79 şehit verilen günün ertesinde sınırdaki Şuşa’ya gittik. 200 işadamıyla birlikte İş Forumu düzenledik. İşgalden kurtarılan Karabağ’ın yeniden imarına destek verdik. Daha sonrada Cumhurbaşkanı Aliyev’in şahsıma tevdi ettiği Devlet Nişanını almak üzere Bakü’ye geçtik. Bu kıymetli ödülü, camiamız ve sizlerin adına alarak döndük” diye konuştu.

 

-İş insanlarımızı dinlemeye geldik

 

Artvin iş dünyası ile buluşarak onları dinlemek sıkıntılarını ve önerilerini almak istediklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Biliyorsunuz, pandemi döneminde de, Başkanlarımla birlikte çalışarak, sizlere yönelik pek çok desteğin çıkmasını sağladık. Elbette yapılması gereken daha çok iş var, zira sıkıntılar onları dinlemek bitmedi. TOBB olarak bunları da takip ediyor ve dile getiriyoruz” dedi.


Girdi maliyetlerimizdeki artışı, krediye erişimde sıkıntıları, yüksek enerji fiyatlarını, ilgili Bakanlara ilettiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, enflasyon nedeniyle şirketlerin işletme sermayesi ihtiyacının da arttığına işaret etti. Hisarcıklıoğlu, “Onları desteklemek üzere, yeni kredi ve KGF kefaletli kredi paketleri gerektiğini de hükümete iletiyoruz. Mesela kredi faizleri ve limitlerinde, hepimiz büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Önce Merkez Bankamızla, sonra kamu bankalarımızla, TOBB’da bir araya geldik. Sonrasında yeni düzenlemeler hayata geçti. İnşallah, özellikle kredi faizine olumlu yansımasını bekliyoruz” diye konuştu.

 

-Artvin daha zengin hale gelmeli

 

Seçkin Kurt Başkanla TOBB’da da birlikte çalıştıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Kendisi, Mevzuat komisyonunda görev üstleniyor. Sizleri de Ankara’da en iyi şekilde temsil ediyor. Ben Seçkin kardeşimle birlikte çalışmaktan çok memnunum. Allah emeklerinden razı olsun diyorum. İşte onun girişimiyle sizlere, Arabuluculuk Merkezi kazandırıyoruz. Artık tüm hukuki ihtilaflarınızı, burada hem daha hızlı, hem de daha ucuza çözebileceksiniz. İnşallah el birliğiyle, Artvin’i daha zengin hale getireceğiz. Ben Artvin’in geleceğinin parlak olduğuna inanıyorum. İşte yıllardır hayali kurulan, Cankurtaran Tüneli açıldı. Türkiye'nin denizde inşa edilen ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı da faaliyete geçti, zaten dün gece oraya indik. Öte yandan TOBB olarak, Sarp Sınır Kapısı'nı modernize ettik.”

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA