TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Artvin TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için açılış kurdelesi kesildi


19.09.2022 / ArtvinTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Artvin TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılış törenine katıldı.​

Artvin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt’un ev sahipliğindeki programa çevre il ve ilçelerden gelen oda ve borsa başkanları da iştirak etti. Hisarcıklıoğlu öğrencilerle sohbet ederek kitap hediye etti.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada eğitimin önemine işaret ederken, eğitime yapılan yatırımdan asla zarar edilmeyeceğinin altını çizdi.

 

81 ile 81 okul projelerinin devamı olarak, öncelikle oda ve borsaların bulunduğu ilçelere de okul yapmak niyetinde olduklarını vurgulayan TOBB Başkanı eğitime katkı projeleri kapsamında en fazla okul yaptıkları ilin de Rize olduğunu söyledi.


Hisarcıklıoğlu, TOBB'un Artvin'deki yatırımlarından birinin de Sarp Sınır Kapısı olduğunun belirterek, şunları kaydetti: "Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızla yapmış olduğu protokol kapsamlı burayı 2007 yılında yapmıştık fakat kapasite maşallah çok arttı. Arttıktan sonra Ticaret Bakanlığımız bu kapasitenin artırılmasını istedi. Yeni modernleşme daha yaptık fakat ticaret pandemi sonrasında o kadar müthiş arttı ki doğuya. Şimdi kuyruk tekrar oluşmaya başladı. İnşallah Ankara'ya gidince bakanımızla görüşerek buradaki sıkıntıyı da konuşacağız."

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA