TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Yenişehir Küçük Sanayi Sitesi temeli atıldı


30.08.2022 / BursaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Yesan Yenişehir Küçük Sanayi Sitesi Temel Atma Töreni’ne katıldı.​
Osmanlı’nın ilk başkenti, gaziler kenti Yenişehir’de olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Bugün önce Bursa TB’nin yeni hizmet binasının ve Karacabey’de Odamız ve Borsamız tarafından yapılan okulların açılışlarını gerçekleştirdik. İznik’te TOBB olarak yapacağımız okulun temelini attık. Şimdi sizlerle birlikteyiz. Yenişehir TSO’muz tarafından Yenişehir’e kazandırılacak sanayi sitesinin temelini atacağız” dedi.

Yenişehir’in Osmanlı’nın, beylikten devlete dönüştüğü yer olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, “Osmanlı’nın kuruluşu burada ilan edildi, ilk hutbe okundu. Osman Gazi, devletin alameti olan ilk sikkeyi burada bastı. İlk ferman burada çıktı, düzenli ordu burada toplandı. Yenişehir bugün de tarıma uygun bereketli topraklarının yanı sıra, hızla gelişen ekonomisiyle, birçok önemli sanayi tesisine de ev sahipliği yapıyor. OSB, havalimanı, hızlı tren, Gemlik Limanı'na yakınlığı, Yenişehir için büyük avantaj. Ayrıca toprakların üçte ikisi tarıma elverişli.
Kısaca Yenişehir; Bursa'nın en önemli cazibe merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odamız da Yenişehir ekonomisinin gelişmesi ve kalkınması için durmadan çalışıyor. Yenişehir TSO başkanımız, Ankara’da mesai arkadaşım. Orhan kardeşimle KOBİ Politikaları Kurulunda birlikte çalışıyoruz. Bilgisinden ve tecrübesinden faydalanıyoruz. Sizleri Ankara’da en iyi şekilde temsil ediyor” şeklinde konuştu.

Hisarcıklıoğlu, insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır diyerek, “Bugün temelini attığımız sanayi sitesi ile Yenişehir ekonomisine en güzel katkılardan birini daha sağlamış oluyorsunuz. İnşallah burada girişimcilerimiz hayırlı ve bereketli kazançlar elde edecek. Yine burada çalışan kardeşlerimiz evine ekmek götürecek” dedi.

Yenişehir’e okul müjdesi veren Hisarcıklıoğlu, “Hem Orhan hem de Saim kardeşim, TOBB olarak Yenişehir’e bir okul yapmamızı istemişlerdi. Biliyorsunuz 81 ile 81 okul yaptık. Çok şükür şimdi sıra ilçelerimize geldi. Bu kapsamda TOBB YK olarak aldığımız kararla, Yenişehir’e bir okul kazandıracağız. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA