TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Lüleburgaz TSO’da yeni hizmet binası ve arabuluculuk uyum merkezi açılışı


13.08.2022 / LüleburgazTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binası ile arabuluculuk uyum merkezinin açılışına katıldı.​

Lüleburgaz TSO Başkanı İlhami Cebelli’nin ev sahipliği yaptığı açılışta konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni hizmet binasının kente yakıştığını ifade ederken, bunun bir vizyon meselesi olduğunu söyledi. “Bu güzel eseri hayata geçiren, başta Oda Başkanımız İlhami Cebelli kardeşimi ve yönetimini, yürekten tebrik ediyorum” diyen Hisarcıklıoğlu, Lüleburgaz TSO’nun aynı zamanda akredite oda olduğunun altını çizerken, üyelerin aldığı hizmetin en üst kalitede olduğunu bildirdi.

 

-Arabuluculuk merkezleri büyük dertten kurtaracak

 

Hisarcıklıoğlu şunları söyedi: “Odamız, bugün bir güzel işe daha imza attı. Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi kurdu. Biliyorsunuz uzun süren mahkemeler, en büyük şikâyetlerimizden biriydi. Talebimizle, İşçi-işveren, ticari ve tüketici uyuşmazlıklarında, arabuluculuk zorunlu hale getirildi. Biz de TOBB bünyesinde, UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’ni faaliyete geçirdik. Sistemin kullanımı da her geçen gün arttı. Şu an ülke genelinde arabuluculuğa gelen başvuru sayısı, ayda 100 bine ulaştı. Ve bunların yüzde 70’i, anlaşmayla sonuçlandı. En önemlisi de, taraflar helalleşerek ayrıldı. Artık tüm ticari ihtilaflarınızı burada, hem daha hızlı, hem de daha ucuza çözebileceksiniz. Aylar ve hatta yıllar süren davaların, burada birkaç hafta içinde sonuca ulaştığını görebileceksiniz. Odamızın sizlere sunduğu bu imkânı muhakkak kullanın.”


Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan "Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde yer alan Lüleburgaz TSO üyeleri ile 40 yılını aşan üyelere plaket taktim etti.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA