TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Sivas TB Gıda Ürünleri ve Tarımsal Ürünler Analiz Laboratuvarı açıldı


03.12.2021 / SivasTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, tahıl/et/süt ürünleri ve bal analizlerinin yapılabildiği Sivas Ticaret Borsası Gıda Ürünleri ve Tarımsal Ürünler Analiz Laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi.​
Hisarcıklıoğlu, Sivas Ticaret Borsası'nı da ziyaret ederek, meclis üyeleri ile bir araya geldi. TOBB Başkanı burada Sivas Ticaret Borsası'nın 30. Kuruluş yıldönümünde tarıma değer katanlara ödüllerini takdim etti.

Programda konuşan Hisarcıklıoğlu, Sivas Ticaret Borsası'nın, yaklaşık 30 senedir Sivas’ta tarım ve hayvancılığın daha çok gelişmesi için çalıştığını belirterek, "Laboratuvarıyla, satış salonuyla üyesinin ihtiyaç duyduğu her hizmeti sunuyor. Üstelik Sivas Ticaret Borsası üyesine akredite borsa olarak hizmet sunuyor. 5 yıldızlı hizmet veriyor. Şimdi bu yeni analiz laboratuvarı da Sivas’a ayrı bir değer katacak. Burada tarımdan hayvancılığa kadar, pek çok ürün analiz edilecek. Bu sayede Sivas menşeli ürünler, kalitesiyle ve borsamızın güvencesiyle, çok daha kolay müşteri bulacak, daha çok talep görecektir." diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, bölgede sadece Sivas Ticaret Borsası tarafından verilen yetkili sınıflandırıcı hizmetinin de lisanslı depoların gelişip büyümesini sağladığını söyledi.

Sivas’ın ürünleri tanıtma konusundaki gayretlerine de bizzat şahit olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, "İşte en son 2 ay önce, Antalya’da ülkemizin en büyük yöresel ürünler fuarı olan Yörex’te, Sivas’ın yöresel ürünleri büyük ilgi gördü. Sivas odamız ve borsamız, dünyaca ünlü Sivas Kangal köpeğini, Sivas sucuğu, köftesi, pastırması, katmeri, tuzu, balı ve turşusunun reklamını gayet güzel yaptı." ifadelerini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, pastırmanın Sivas ile Kayseri şehirlerini bütünleştiren bir değer olduğunu belirterek, Kayseri'deki pastırma ustalarının büyük bir bölümünün de Sivas'ta yetiştiğini anlattı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA