TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu 12'inci Kazan Zirvesi'nde oda borsaların başarılarını anlattı


29.07.2021 / Kazan TataristanTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Rusya ve İslam ülkelerini buluşturan 12. Kazan Zirvesi’nde düzenlenen Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov‘un da katıldığı “Ticaret ve Sanayi Odalarının Ekosistemi, Dünyadaki Odaların Başarı Hikayeleri” oturumunda TOBB ve 365 Oda-Borsanın çalışmaları hakkında bilgi verdi.​

Hisarcıklıoğlu, özel sektörün ulusal kalkınmadaki rolüne dikkati çekerek, "Özel sektörün gelişmesi için güçlü kurumların, firmaların haklarını korumaları gerekiyor. Bu nedenle odalar sistemi çok gerekli. Güçlü bir oda sistemi olursa özel sektör daha güçlü olur, özel sektör güçlüyse refah ve kalkınma gelir." ifadesini kullandı.

 

 

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ise, sanayi ve ticaret odalarının, sürdürülebilir ekonomik kalkınmaya katkı yapmalarının yanı sıra sivil toplum ve hükümet arasında diyalog kurulmasında önemli rol oynadığını bildirdi.

 

Cumhurbaşkanı Minnihanov, burada yaptığı konuşmada, "Sanayi ve ticaret odaları, sürdürülebilir ekonomik kalkınmaya katkı yapmalarının yanı sıra sivil toplum ve hükümet arasında diyalog kurulmasında önemli rol oynuyor." dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA