TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“19 Mayıs ruhunu, gençlerimiz ilelebet taşıyacaktır”


18.05.2021 / Ankara19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 19 Mayıs’ın büyük bir kahramanlık öyküsünün başlangıç günü olduğunu söyledi.​

Ülkemizin geleceğinin gençlere emanet edildiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu,“Aziz Atatürk’ün yaktığı meşalenin ışığında, muasır medeniyetler seviyesini yakalamak için her gün daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz” dedi.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu mesajında şu cümlelere yer verdi:

 

“19 Mayıs 1919 milli mücadelemizin başladığı, bizler için çok derin anlamlar içeren tarihi bir gündür. Bu anlamlı günün gençlerimize bayram olarak armağan edilmesinin altında da çok derin anlamlar vardır.

 

Atatürk geleceği gençlerin ellerinde, yüreklerinde görmüş ve onlara daima güvenmiştir. Gençlerimiz, verdiğimiz şehitlerin, bu büyük mücadelenin bilincinde olarak, 19 Mayıs ruhunu ilelebet taşıyacaktır.

 

Bizler de onlara tecrübelerimizle ışık tutmalıyız. TOBB camiası olarak, bu sorumluluğun bilincindeyiz. Girişimcilikte ve her alanda gençlerimize yol göstermek, destek vermek istek ve kararlılığındayız.

 

Türk özel sektörü adına, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnet,  şükran ve rahmetle anıyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA